فتوگرافی پزشکی طب نما

فتوگرافی پزشکی طب نما در سال ۹۰ به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده است، این مرکز بعد از چندین سال فعالیت اختصاصی و ارائه ی خدمات فتوگرافی پزشکی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مهم کشور در شعبه ی مرکزی به طور عمومی از کلیه مطب ها و بیمارستان ها بیمار می پذیرد.

از افتخارات ما داشتن تیم با تجربه و حرفه ای است که با چندین سال تجربه ی فتوگرافی پزشکی را در مراکز درمانی داشته اند و به تمام اصول لازم از جمله  روانشناسی بیمار حفظ دقیق اصول بهداشتی و حرفه ی عکاسی و فیلم برداری پزشکی تسط کامل را دارند که این امر باعث شده است فرایند تصویر برداری با سرعت بهتر و رضایت و آرامش بیشتر بیماران توام گردد.

امروزه عکاسی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی است و یکی از تخصصی ترین حرفه های روز دنیا، به طوری که جایگاه ویژه، انکارناپذیر و طبقه بندی شده خود را اثبات کرده است و همانند تمامی علوم و هنرهای حرفه ای به زیر شاخه های متعدد تقسیم می شود. یکی از زیر شاخه های آن که آمیزه ای از هنر و تکنیک می باشد فتوگرافی پزشکی ( عکاسی پزشکی ) است. عکاسی پزشکی حرفه‌ی تخصصی خاصی است که در مقایسه با مهارت های تکنیکی دیگر، مسئولیت های بیشتری را در بر می‌گیرد.

در عکس پزشکی نباید هیچ گونه اغراق، تحریف، امحای عمدی یا افزودن قسمتی که موجب خطای بیننده می شود به کار رود. این موضوعات شامل فتوگرافی پزشکی ( عکاسی پزشکی )(کلینیکی)، عکس از مراحل جراحی، تصاویر نمونه های پزشکی زنده (حاصل بیوپسی) و غیر زنده (حاصل از اتوپسی) و موارد کالبد شکافی و مسائل مربوط به پزشکی قانونی، برش های بافتی، نمونه های باکتری، آماده سازی برای ارائه به آزمایشگاه می شود.

فتوگرافی پزشکی در درمان های مربوط به عمل های زیبایی مانند جراحی های پلاستیک، دندان پزشکی، ارتودنسی، پوست و مو و همچنین در چاپ و تبدیل انواع کلیشه ام آر آی (MRI) و کلیشه سی تی اسکن جهت شناخت وضعیت دقیق بیمار برای پزشک کمک بسزایی انجام می دهد. این فرایند باعث شده تا فتوگرافی پزشکی طب نما به عنوان بهترین فتوگرافی پزشکی غرب تهران شناخته شود.

 مجموعه فعالیت های فتوگرافی پزشکی طب نما

 • فتوگرافی ارتودنسی (عکس ارتودنسی)
 • فتوگرافی ارتوسرجری(عکس جراحی فک و صورت)
 • فتوگرافی بینی (عکس جراحی بینی ، عکس بینی )
 • عکس جراحی پلاستیک (عکس قبل و بعد)
 • عکس جراحی گوش (فتوگرافی جراحی گوش)
 • فتوگرافی جراحی شکم (عکس جراحی شکم)
 • انواع عکس دندان
 • ماکروگرافی و عکاسی از پوست و چشم و… و بزرگنمایی ۵۰ برابر  تهیه می گردد.

چاپ کلیشه باکیفیت

ارزیابی کیفیت و منسوخ بودن تجهیزات رادیولوژی و مقایسه آنها با استانداردهای معتبر بین المللی ، نقش اساسی در تضمین کیفیت در تصویربرداری و همچنین ارائه مراقبت دارد. استفاده بیش از حد برخی از دستگاه ها باعث آسیب دیدن آنها شده و متعاقبا هزینه بالایی را برای تعمیر تحمیل می کند. از طرف دیگر ، استفاده بهینه از برخی دستگاه ها می تواند باعث آسیب اقتصادی و غیر اقتصادی برای بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی شود. در حال حاضر به جای اینکه نتیجه رادیوگرفی با چاپ کلیشه ارائه شود بعضی آن را روی کاغذ چاپ می کنند و یا اینکه با تبدیل کلیشه به سی دی یا تبدیل CD به کلیشه انجام می شود.

روش تصویربرداری MRI به چه صورت است؟

در این بخش، در مورد MRI کاملترین و جامع ترین مطلب را می توانید مطالعه کنید. ام آر آی (MRI) یک انقلاب بزرگ و تحولی عظیم در قرن حاضر است. مجموعه ای از دانشمندان از سقراط، خوارزمی و خیام تا دامادین، لوتربر و مانسفیلد در ایجاد این فن آوری به صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش داشته اند. با عمری در حدود سه دهه، MRI توانایی تشخیص شگرفی را ارائه داده است که بسیار فراتر سایر روش های تصویر برداری است. استفاده نکردن از پرتوهای یونیزان تصویرگیری از مقاطع مختلف (ساژیتال، کرونال، اگزیال و مایل) و تصویر برداری غیر تهاجمی از شبکه عروقی بدن نمونه هایی از توانایی های عظیم این روش تصویر برداری است.

تبدیل سی دی ام آر آی به کلیشه ، چاپ سی دی ام آر آی به فیلم و کلیشه ،تبدیل سی دی ام آر آی به عکس

سندرم مشترک Facet یک وضعیت آرتروز مانند ستون فقرات است که می تواند منبع قابل توجهی از درد پشت و گردن باشد. این ناشی از تغییرات دژنراتیو در مفاصل بین استخوان های ستون فقرات است. غضروف درون مفصل فتق ممکن است باعث فروپاشی و فروکش شود و سیگنال های درد را در انتهای عصب های مجاور ایجاد کند. داروها، فیزیوتراپی، تزریق مفصلی، بلوک های عصبی، و عصب می تواند برای مدیریت علائم استفاده شود

تبدیل سی دی ام آر آی به عکس ،فیلم، کلیشه با بهترین کیفیت

تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه

برای تبدیل ام ار ای به عکس ، MRI، همچنین برای بررسی ساختارهای داخلی بدن و تشخیص انواع اختلالات مانند سکته های مغزی، تومورها، آنوریسم ها، آسیب های نخاعی ، مولتیپل اسکلروزیس و مشکلات گوش یا گوش داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این روش در تحقیقات برای اندازه گیری ساختار و عملکرد مغز استفاده می شود.

از دیگر امکانات ارائه شده توسط این مرکز:

 • چاپ کلیشه با بهترین کیفیت
 • تبدیل کلیشه به سی دی
 • تبدیل سی دی به کلیشه
 • تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه
مزایای تصاویر چاپ شده  سیتی اسکن و ام آر آی  با استفاده از کلیشه

چاپ کلیشه نسبت به سایر روش های چاپ و نگه داری تصاویر ام آرآی و سیتی آسکن، ماندگاری بیشتر و کیفیت بالاتری. دارد، سرعت کلیشه چاپ بسیار بالا است و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مراکز تصویر برداری و بیماران می شود. جوهرهایی که در این چاپ استفاده می شود مبتنی بر آب هستند. این جوهرها عاری از هرگونه ماده و مواد مضر شیمیایی هستند و باعث آسیب به محیط زیست نمی شوند. در چاپ کلیشه امکان چاپ متن روی چندین دستگاه به صورت همزمان وجود دارد. این مورد باعث  برای تسریع فرآیند چاپ خواهد شد. به دلیل سبک تر بودن کلیشه ها نسبت به صفحات متحرک امکان ذخیره سازی، جابجایی و توزیع سریع  و آسان تر آن وجود دارد. امکان باز تولید تصاویر و تصاویر سی تی اسکن و ام آر آی چاپ شده با  کلیشه ها و استفاده مجدد از آن ها یکی دیگر از مزایای استفاده از این تنوع چاپ است.

چاپ سی دی ام آر آی و سی تی اسکن با بهترین کیفیت مورد تائید کلیه پزشکان

تبدیل CD سیتی اسکن و MRI به کلیشه

توموگرافی کامپیوتر (Computed Tomography)یا سی تی اسکن یکی از شاخه های مهم پزشکی است. سیتی اسکن  ترکیبی از تصاویر اشعه X گرفته شده از زوایای مختلف است که در آن برای ایجاد تصاویر اجزای بدن از پردازش های رایانه ای استفاده می کند. تصاویر سیتی اسکن کمک شایانی به علم پزشکی کرده است. با استفاده از تصاویر سیتی اسکن و ام آر آی می توان بافت های درون بدن را مشاهده و انواع بیماری ها را تشخیص داد و بررسی نمود. به همین دلیل و با توجه به اینکه سی تی اسکن جزء جدایی ناپذیر در تشخیص و درمان  بیماری ها است، تصاویر حاصل از آن نیز بسیار مهم است.

تبدیل کلیشه به سی دی

استفاده از سی دی و فیلم برای نگه داری و نمایش تصاویر رادیوگرافی مشکلاتی از قبیل خراب شدن، پاک شدن، لود نشدن سی دی و فیلم و غیره را به همراه دارد. با وجود این مشکلات بهترین روش نگه داری تصاویر پزشکی مانند تصاویر سیتی اسکن و ام آر آی استفاده از کلیشه های با کیفیت است. رازان طب یکی از مراکز تخصصی چاپ تصاویر پزشکی روی کلیشه های مخصوص و تبدیل کلیشه های ام آر آی و سی تی اسکن به کلیشه است.

سی تی اسکن چیست؟

سی تی اسکن یک نوع رادیولوژی است که در 5 تا 20 دقیقه انجام می‌گیرد و هیچ دردی ندارد. این نوع رادیولوژی از اشعه‌ی ایکس و کامپیوتر بهره می‌گیرد تا نمایی 360 درجه و مقطعی از بدن به دست بیاورد. سی تی قادر است در آن واحد از استخوان، بافت‌های نرم و رگ‌های خونی عکسبرداری کند. عکس‌های سی تی اسکن جزئیات ساختار‌های استخوانی یا آسیب‌ها را در اختیار متخصص رادیولوژی قرار می‌دهد و به تشخیص مسائل مربوط به سینه و ریه‌ها و سرطان کمک می‌کند.
دستگاه‌ سی تی اسکن دارای یک مجرا است که از جلو به عقب باریک می‌شود و به ندرت باعث ترس یا اضطراب بیمار می‌شود. فردی که بدن بزرگی دارد ممکن است در دهانه‌ی دستگاه سی تی اسکن جا نشود و میز متحرک آن هم ممکن است محدودیت وزنی داشته باشد. سی تی اسکن با این که مثل رادیولوژی هیچ دردی ندارد اما بیمار ناچار است در معرض اشعه قرار گیرد. سی تی اسکن عموما برای خانم‌های باردار و بچه‌ها توصیه نمی‌شود مگر این‌که ضروری باشد.